תזונה ספורט - יום יום דיאטה

דיאטה - אין יום שלא פותחים עיתון או כל שבועון אופנה וספורט ולא רואים מיד דיאטה. עידן הדיאטה. חשוב לציין שתהליך זה נמשך  30 שנה לפחות!!! במילים אחרות דיאטה שונה ומשונה חדרו לחיינו במשך החיים. ומעל הכל כל דיאטה חדשה כמובן היא דיאטה הטובה ביותר המומלצת ביותר ועם הבטחות מכאן ועד להודעה חדשה. דיאטה, ועדיין העולם ממשיך להשמין, לא סתם להשמין, אלא בקצב מסחרר! מדוע? כי למעט הזרמת סכומי עתק (מיליארדים) בכל שנה לגופים השונים (ממצאי הדיאטות) אין הרבה תועלת בהן. גופים אלו מודעים היטב היטב לאורח החיים של האדם המודרני, עצלן, אין לו זמן, רוצה להוריד הרבה קילוגרמים ובעיקר מהר. אם קצת פסיכולוגיה שיווקית אנו מיד קונים את הדיאטה (התקווה) החדשה. וכמובן שוכחים מהר מאוד מהקודמות...

מספר עובדות ממחקרים מדעים על דיאטות אופנתיות.
דיאטות אלו אינן הדרך הטובה ביותר להפחתת משקל ובעיקר לשמור עליו. דיאטות אלו מבטיחות לרוב הרים וגבעות, כגון : הפחתה מהירה במשקל על ידי ויתור על מאכלים מסוימים והפחתת כמות הקלוריות היומית. בתחילת הדרך רובן עובדות, אך דיאטות שמגבילות כמות קלוריות או/ו מזונות מסוימים הינן קשות להתמדה. רוב האנשים נשברים די מהר מדיאטות אלו ואז חוזרים מהר למשקל התחלתי ומעבר לו.
בנוסף דיאטות אלו יכולות להיות מסוכנות ולא בריאות בגלל שאינן מספקות לרוב את כל מרכיבי המזון שהגוף זקוק להם. הפחתה מהירה במשקל ( מעל 2 ק"ג לשבוע במשך מספר שבועות) עלולה להוסיף סיבוכים מסוימים, כגון אבנים בכיס המרה, אשר גורמים לכאבים מיותרים. דיאטות אשר מספקות פחות מ- 800 קלוריות ביום יכולות לגרום להפרעות בקצב הלב, אשר יכולות להיות קטלניות!

אז איפה הפתרון ?
קשה לתאר עד כמה שהפתרון פשוט, אבל הביצוע שלו זה סיפור אחר... ללא שינוי יסודי בהרגלי חיים ותפיסת עולם הסיכוי שמשהו ישתנה הוא קלוש עד אפסי!  איך אומרת הפרסומת, תכניסו את זה טוב טוב לראש.

מחקרים מראים שוב ושוב שהפחתה קלה של 0.5 ק"ג  לשבוע, על ידי בחירה של מזונות איכותיים (בריאים ) יותר, הקפדה על ארוחת בוקר, אכילת מנות קטנות / בינוניות במשך היום (ולא ארוחה גדולה אחת)  בשילוב של אימון גופני יום יומי הינה הדרך הטובה והמומלצת ביותר להפחתת משקל ושמירה על מגמה זו. בנוסף על ידי אימוץ קבוע של הרגלים אלו אתם אמורים להפחית בצורה משמעותית סכנות בריאותיות עתידיות כגון: התקררויות רבות, לחץ דם גבוה, סכרת סוג 2 , התקפי לב ואפילו סוגים שונים של סרטן.

 להתראות בדיאטה הבאה... מחר בעיתון.


אימון תכליתי
פרוייקטים בכושר וריצה