התאמת נעלי ריצה בבדיקה מקצועית

איזה נעל מתאימה לי? ניטרלית, יציבות קלה, יציבות חזקה? איזה נעל אני בכלל צריך? כביש, שטח, מינמליסטית, עם או בלי הפרש גובה Drop כמה ומדוע? מה המידה המדוייקת? איזה נעל הכי טובה? איזה חברה הכי טובה? ועם איזה טכנולוגיה? כריות אוויר, בוסט, ג'ל ועוד...

התאמה אישית טובה של נעלי ספורט בכלל ונעלי ריצה בפרט הנו דבר חיוני עבור רץ חובבן או מקצוען כאחד. התאמת נעליים טובה מקטינה את הסיכון לפציעות, מגבירה את הנוחות ומשפרת ביצועים. מנגד, נעל לא מתאימה ללא קשר למחירה או ליצרן שלה יכולה לגרום לפציעות לא פחות מאשר אימון לא מתאים! זה נכון עוד יותר לגבי נעל גמורה.

תדירות החלפת הנעליים תלויה במספר גורמים ביניהם: מספר הקילומטרים שהנעל עשתה, משקל הגוף, סגנון הריצה, משטחי הריצה, וותק הנעל ועוד. בגדול, רץ ממוצע אמור להחליף נעליים כל 4 עד 8 חודשים. חשוב לזכור שגם אם הנעל עדיין "נראית טוב מבחוץ" זה לא אומר יותר מדי!

עם הזמן הסוליה נדחסת ומאבדת את יכולת הבלימה שלה, יכולת בלימת הזעזועים לאחר מספר חודשים יכולה לרדת ב-50% או יותר! ואז... ה-50% הנותרים שאינם בולמים יותר מאפשרים לזעזועים לעשות את דרכם לתוך השרירים, הגידים, הרצועות והעצמות שלכם.

הבדיקה מתבצעת בשלושה שלבים והתהליך כולו לוקח דקות ספורות.

  • בדיקת מנח כף הרגל באמצאות משטח ה–Foot Disc והתרשמות סטטית של מנך כפות הרגליים.
  • ניתוח דריכת כף הרגל בצילום וידיאו (Gait Analysis) במהלך הליכה או ריצה על גבי מסילה נעה.
  • מדידת הדגמים הרלוונטיים ללא קשר לחברה או צבע.

מרתון ספורט הינה החנות היחידה בחיפה והסביבה אשר בא ניתן לקבל התאמת נעליים אמינה ובנוסף גם לקבל טיפים והכוונה כללית בנושאים הקשורים בכושר, הפחתת משקל, פציעות ספורט, אימוני ריצה ועוד.

חשוב: בתקופה זו של הגבלות קורונה יתכן שלא יתבצעו בדיקות - נא לברר מראש.!
בכל מקרה לא יתבצעו בדיקות ללא תו ירוק.!


לידיעתכם:
  • ברכישת נעליים הבדיקה והייעוץ המקצועי הנו ללא תשלום וניתן על ידי מאמן אתלטיקה וכושר בכיר.
  • עם זאת, המעוניינים בבדיקה וייעוץ בלבד ללא רכישת נעליים מכל סיבה - המחיר הנו 100 ₪.
  • חשוב לציין שה-100 ₪ הם זיכוי בתוקף ל-30 יום לרכישת נעליים בלבד ועבור הנבדק בלבד!
  • אנו ממליצים לצלצל ולתאם את זמן הגעה לבדיקה בטלפון 077-3301484.
בדוגמא משמאל ניתן לראות סגנון ריצה כאשר המגע הראשוני הנו עם החלק המרכזי קדמי של כף הרגל ללא פרונצית יתר כאשר שני כפות הרגליים פונות קדימה. ניתן לראות תנועה אנכית קלה (קפיצה כלפי מעלה), הריצה יעילה חסכונית וניטרלית לחלוטין.