יעוץ מקצועי להתאמת נעלי ריצה

איזה נעל מתאימה לי? ניטרלית, יציבות קלה, יציבות חזקה? איזה נעל אני בכלל צריך? כביש, שטח, מינמליסטית, עם או בלי הפרש גובה Drop כמה ומדוע? מה המידה המדוייקת? איזה נעל הכי טובה? איזה חברה הכי טובה? ועם איזה טכנולוגיה? כריות אוויר, בוסט, ג'ל ועוד...

התאמה אישית טובה של נעלי ספורט בכלל ונעלי ריצה בפרט הנו דבר חיוני עבור רץ חובבן או מקצוען כאחד. התאמת נעליים טובה מקטינה את הסיכון לפציעות, מגבירה את הנוחות ומשפרת ביצועים. מנגד, נעל לא מתאימה ללא קשר למחירה או ליצרן שלה יכולה לגרום לפציעות לא פחות מאשר אימון לא מתאים! זה נכון עוד יותר לגבי נעל גמורה.

תדירות החלפת הנעליים תלויה במספר גורמים ביניהם: מספר הקילומטרים שהנעל עשתה, משקל הגוף, סגנון הריצה, משטחי הריצה, וותק הנעל ועוד. בגדול, רץ ממוצע אמור להחליף נעליים כל 4 עד 8 חודשים. חשוב לזכור שגם אם הנעל עדיין "נראית טוב מבחוץ" זה לא אומר יותר מדי!

עם הזמן הסוליה נדחסת ומאבדת את יכולת הבלימה שלה, יכולת בלימת הזעזועים לאחר מספר חודשים יכולה לרדת ב-50% או יותר! ואז... ה-50% הנותרים שאינם בולמים יותר מאפשרים לזעזועים לעשות את דרכם לתוך השרירים, הגידים, הרצועות והעצמות שלכם.


מרתון ספורט הינה החנות היחידה בחיפה והסביבה אשר בא ניתן לקבל יעוץ אמין בבחירת נעליים ובנוסף לקבל גם טיפים בנושאים הקשורים בכושר, פציעות ספורט, אימוני ריצה ועוד.